apple id kaip tai veikia

Apple ID

Apple ID: viskas, ką turite apie tai žinoti

Naudojantis „Apple“ įrenginiais neišvengiamai susiduriama ir su „Apple ID“: iš esmės tai yra jūsų  „raktas“, užtikrinantis sklandų prisijungimą prie įvairių programėlių. „Apple ID“ atpažįsta jūsų tapatybę, todėl garantuojamas saugesnis naudojimasis „Apple“ įrenginiais. „Apple ID“ sukūrimas yra visiškai nemokamas, tačiau šio paskyros sukūrimas pareikalaus tam tikrų jūsų veiksmų.

Apple ID paskyros sukūrimas

„Apple ID“ paskyra sukuriama konfigūruojant naują įrenginį arba atkuriama, jei vartotojas pamiršta slaptažodį (tą galima padaryti naudojantis paprasčiausiai prisijungus prie interneto). Vartotojai neretai teiraujasi, ar „Apple ID“ apskritai yra reikalinga funkcija, tačiau tenka pripažinti, kad ji turi iš tiesų nemažai privalumų. Jei naudojatės bet kuriuo „Apple“ įrenginiu, „Apple Music“ ar „Apple TV“, ši funkcija jums tikrai bus aktuali. Palanku yra tai, kad „Apple ID“ padeda pasiekti „iCloud“, vykdyti pamesto įrenginio paiešką, sinchronizuoti nuotraukas, ir t.t. „Apple“ vartotojai gali turėti kelias „Apple ID“ paskyras, tačiau geriausia apsiriboti viena paskyra. Būtent tai gali užtikrinti, kad visi įrenginiai bus tinkamai sinchronizuojami ir veiks be jokių trikdžių.

Kada ir kam yra naudojama „Apple ID“ paskyra?

• Turinio sinchronizavimas (nuotraukos, kontaktai, pranešimai, ir t.t.);
• Pavogto ar pamesto įrenginio vietos nustatymas;
• „App Store“ pirkimai;
• Sklandesnis naudojimasis „Apple Music“, „Apple TV“ ir „Apple Arcade“ paslaugomis;
• Pavogto ar pamesto įrenginio blokavimas.

Kokio amžiaus žmonės gali naudotis „Apple ID“?

Jungtinėse Amerikos Valstijose naudojimasis „Apple ID“ yra leidžiamas nuo 13 metų amžiaus. Nors jaunesni vaikai taip pat gali naudotis „Apple“ įrenginiais, tačiau jų „Apple ID“ turi būti nustatomas naudojantis „Family Sharing“, nes tuomet tėvai gali stebėti vaikų veiklą virtualioje erdvėje. JAV jaunesni nei 13 metų jaunuoliai negali turėti atskiros „Apple ID“ paskyros, tačiau amžiaus apribojimai skirtingose šalyse gali varijuoti.

Kaip apsaugoti „Apple ID“ paskyrą?

„Apple ID“ leidžia pasiekti asmeninę informaciją, todėl svarbu imtis atsargumo priemonių, galinčių užtikrinti pakankamą saugumą. „Apple“ rekomenduoja rinktis dviejų pakopų apsaugą, kuri garantuos, kad pašaliniai asmenys neturės jokių galimybių prisijungti prie jūsų „Apple ID“. Viena apsaugos priemonių – tai telefono numerio patvirtinimas, kuomet norite atlikti tam tikrus pakeitimus prisijungę prie savo paskyros (taip pat ir atliekant pirkimus iš naujo įrenginio). Taip pat „Apple ID“ apsauga turi ir specialų atkūrimo „raktą“, kuris reikalingas tuomet, jei „Apple“ įrenginys pametamas arba užmirštamas slaptažodis. Šį kodą vertėtų laikyti saugioje vietoje, nes be jo nepavyks atkurti savo „Apple ID“ paskyros. Nustatant „Apple ID“ slaptažodį visada svarbu įsitikinti, kad jis yra pakankamai saugus, ir pašaliniams asmenims nebus jokių šansų jo atspėti.

Susikurkite saugų slaptažodį

Slaptažodyje rekomenduojama naudoti ne tik mažąsias, bet ir didžiąsias raides, taip pat ir skaičius bei simbolius. Nors vartotojai gana dažnai pasirenka tokius slaptažodžius, kuriuos naudoja prisijungimui prie kitų paskyrų, tačiau taip elgtis nereikėtų. Svarbu žinoti, kad „Apple“ neprašo „Apple ID“ informacijos, todėl šių duomenų nereikėtų atskleisti kitiems asmenims, įskaitant ir savo šeimos narius.

Duomenų kaupimas

„Apple“ renka tam tikrus jūsų duomenis: į tai įeina jūsų vardas ir pavardė, gyvenamoji vietovė, pranešimų ir skambučių metaduomenys, pirkinių istorija, ir t.t. Jei norite sužinoti, kokie duomenys apie jus buvo surinkti, galite paprašyti atsiųsti kopiją. Jei nuspręsite „Apple ID“ paskyra nebesinaudoti, ją galėsite tiesiog ištrinti kartu su visais sukauptais duomenimis. Vis dėlto, prieš tą atlikdami turėtumėte gerai pagalvoti, ar to tikrai reikia – ištrinta paskyra nėra atkuriama.