Apple mazina darbuotoju skaiciu

„Apple“ mažina darbuotojų skaičių

„Apple“ mažina darbuotojų skaičių dėl sumažėjusios produkcijos paklausos

Nuo kovo 14 dienų dauguma „Apple“ parduotuvių buvo uždarytos, todėl itin didelio susidomėjimo sulaukiančios produkcijos pardavimai gerokai sumažėjo. „Financial Times“ paskelbė, kad „Apple“ įrenginius surenkančios gamyklos sumažino darbuotojų skaičių bei pradėjo labiau kontroliuoti viršvalandžių skaičių. „Foxconn“darbuotojai teigė, kad komplekso darbuotojų įdarbinimas šiuo metu yra pristabdytas, be to, dalis laikinų darbuotojų buvo atleisti, – taip nutiko po to, kai vasarį buvo uždarytos gamyklos.

 

Apple mažina darbuotoju skaiciu del sumazejusios produkcijos paklausos

Taip pat buvo sutrumpintos viršvalandžių valandos, dalį darbuotojų „Foxconn“ paskatino išeiti atostogų. Kompanijos darbuotojai pranešė, kad nuo balandžio 10 dienos nė vienas darbuotojas neturėjo galimybės dirbti viršvalandžių.

Dėl mažėjančios produkcijos paklausos „Pegatron“ taip pat priėmė sprendimą sumažinti darbuotojų skaičių. Buvo atleista maždaug tūkstantis darbuotojų iš trečiųjų šalių bei dirbančių pagal laikiną sutartį. Taip nutiko dėl to, kad iš JAV nebegaunama užsakymų, todėl visų darbuotojų išlaikymas yra pernelyg brangus.
Nors situacija tikrai rimta, tačiau „Apple“ po truputį imasi mažmeninės prekybos vietų atidarymo: pirmiausia buvo atidarytos parduotuvės Pietų Korėjoje, prognozuojama, kad gegužės mėnesį parduotuvės bus atidaromos ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Parduotuvės kitose šalyse taip pat bus atidarytos, tačiau tikslios datos bus nustatytos atsižvelgiant į konkrečią situaciją vietovėje.