Ar pastebėjote, kad pokalbio telefonu metu beveik negirdite pašnekovo? Tikriausiai tinklelis užsikimšęs: ant jo periodiškai kaupiasi dulkės, kaupiasi nešvarumai. Jei kalba ne tik iškraipyta, bet ir lydima metalinio garso, tarša lokalizuota išmaniojo telefono apačioje, šalia pagrindinio mikrofono ir polifoninio garsiakalbio. Vienintelė išeitis – valyti.
Kaip vyksta valymas aptarnavimo centre
Patikimas būdas išvalyti „iPhone“ garsiakalbius yra pašalinti tinklelį, tačiau pirmiausia turite išardyti išmanųjį telefoną. Daugeliu atvejų išmontavimas nereikalauja daug laiko ir pastangų. Bet jei neturite patirties, rizika sugadinti įrenginį yra per didelė. Gedimų šalinimas kainuos daugiau nei profesionalus valymas.
Norėdami išvalyti viršutinį „iPhone“ garsiakalbį, lengviau susisiekti su aptarnavimo centru. Meistras apžiūrės įrenginį, įvertins jo būklę ir išvalys specialiais įrankiais. Jei tinklelis stipriai pažeistas, užtenka jį pakeisti: išmanusis telefonas atrodys tvarkingiau, o keitimas kainuos gana nebrangiai. Kitas būdas telefoną remontuoti pačiam, įsigijus reikiamą telefono detalę, šį darbą galima atlikti greitai pačiam ir sutaupant nemažai pinigų.
iPhone garsiakalbio valymas namuose
Prieš valydami garsiakalbį savo iPhone, paruoškite pagrindinį rinkinį:
- kietas dantų šepetėlis;
- alkoholio ar alkoholio turinčios medžiagos.
Atkreipkite dėmesį: šis tinklinis įdėklas yra plonas, trapus ir mažas. Su juo reikia elgtis labai atsargiai, nes paprastai standartinio šepečio šerių skersmuo yra didesnis nei atstumas tarp vienos sekcijos kraštų. Valydami namuose galite sugadinti tinklelį, todėl geriau nerizikuoti ir patikėti šį reikalą profesionalams. Arba ieškokite patys telefonų remonto detalių ir atlikite remontą patys.
Norėdami išvalyti „iPhone“ garsiakalbio tinklelį , pamerkite šerius į alkoholio pagrindu pagamintą tirpalą ir nušveiskite suteptą vietą. Naudokite nedidelį kiekį skysčio, kitaip jis ištekės į dėklo vidų, ir vargu ar jums patiks sugadinto foninio apšvietimo ar sugedusio mikrofono pasekmės. Tokie gedimai jau bus negrįžtami – komponentų tiesiog negalima taisyti, teks juos keisti.
Šis metodas turi dar vieną trūkumą – suteikia tik trumpalaikį efektą. Be to, jei niekada to nedarėte, iš nepatyrimo galite tik ištepti purvą, o įrenginys dar labiau užsikimš. Laikui bėgant, valymas turės būti atliekamas reguliariai.