Macbook Pro ekrano gedimai ir jų priežastys

Macbook Pro ekrano gedimai ir jų priežastys

„Macbook Pro“ kompiuteriai yra vertinami dėl spartaus procesoriaus darbo, puikios grafikos bei funkcionalumo, tad nieko keisto, kad šie įrenginiai neretai yra pasirenkami darbui ar laisvalaikiui. Nors „Macbook Pro“ yra tikrai kokybiški įrenginiai, tačiau vartotojams neretai tenka susidurti su ekrano gedimais, dėl kurių remonto tenka kreiptis į specialistus. Ekrano gedimo priežasčių gali būti ganėtinai daug, todėl apžvelkime pačias dažniausias.

macbook pro ekrano keitimas

Gamintojo palikti trūkumai

2016-2018 metais išleistų „Macbook Pro“ kompiuterių ekranai turi vieną rimtą trūkumą – per trumpą šleifą, kuris jungia pagrindinę kompiuterio plokštę su ekranu. Jei kompiuterio ekranas yra varstomas didesniu nei 90 laipsnių kampu, šleifas palaipsniui trinasi, kol galiausiai visiškai nutrūksta. Blogiausia yra tai, kad šleifo negalima pakeisti nauju – jis yra prilituotas prie neišardomos matricos, ir norint išspręsti šią problemą tenka keisti visą kompiuterio ekraną. Ši problema pirmą kartą buvo pastebėta 2016 metais, o 2018-aisiais „Apple“ ją patyliukais išsprendė (šleifas buvo 2 milimetrais pailgintas). Vis dėlto, nėra žinoma, ar šis trūkumas yra ištaisytas visuose „Macbook Po“ kompiuteriuose. Jei pastebėtumėte „sceninio apšvietimo“ efektą, labai gali būti, kad tai yra susiję su „Apple“ padarytomis klaidomis.

Senesnių „Macbook Pro“ modelių gedimai

2013-2014 metais išleisti „Macbook Pro“ modelių ekranai taip pat pasižymėjo gana dažnai pasireiškiančiu trūkumu – žaidžiant kompiuterinius žaidimus, žiūrint HD įrašus ar atliekant tam tikras grafines užduotis ekrane išsikraipo vaizdas ar matoma tik viena ekrano spalva (mėlyna ar pilka). Perkrovus kompiuterį problema laikinai išsprendžiama, tačiau vėliau ji gali pasikartoti. Tokiais atvejais dažniausiai tenka keisti motininę plokštę, tačiau šis sprendimas yra pernelyg brangus.

Vienos spalvos ekrano rodymas

Įjungiant „Macbook Pro“ gali būti matomas vienos spalvos ekranas. Jei matote mėlyną ekraną, tai gali reikšti, kad susidūrėte su programinės įrangos gedimais.  Tokiu atveju perkraukite kompiuterį, ir stebėkite, ar situacija nepasikeitė (tam tikrais atvejais gali pagelbėti „CleanMyMac“ programos paleidimas). Jei rodomas pilkas ekranas, pabandykite pasinaudoti „Disk Utility“ įrankiu, kuris padės surasti ir pašalinti disko problemas, dėl kurių „Macbook Pro“ neveikia tinkamai.

Sudaužytas ekranas

Ekrano pažeidimai neretai atsiranda ir dėl vartotojo kaltės – kompiuteris nukrenta ant žemės, pažeidžiamas jį transportuojant, ir t.t. Kompiuterius remontuojantys specialistai visuomet gali įvertinti ekrano pažeidimus ir pasiūlyti efektyviausią problemos sprendimą. Macbook remontas, gali atseiti pakankamai brangiai.

Ekrano darbo sutrikimų gali atsirasti dėl daugybės įvairių priežasčių, todėl visuomet rekomenduojama pasitarti su specialistais, kurie nustatys ir pašalins atsiradusias problemas.

Nors ekrano keitimas kartais atrodo tarsi elementari užduotis, tačiau neturint įgūdžių tai gali būti gerokai sudėtingiau nei numatyta. Jei siekiate, kad iPhone 11 ekrano keitimo procesas būtų ne tik greitas, bet taip pat ir sklandus, tiesiog kreipkitės į specialistus, kurie reikalingus darbus galės atlikti už jus. Įprastai ekrano keitimas trunka maždaug valandą, todėl jums tikrai nereikės pernelyg ilgai laukti.