apple facetime programele

Apple FaceTime

„FaceTime“: viskas, ką jums reikia žinoti

„FaceTime“ – tai „Apple“ video ir audio bendravimo platforma, užtikrinanti sklandų „iPhone“, „iPod touch”, „iPad“, „HomePod“ ir „Mac“ vartotojų tarpusavio bendravimą. Nors „FaceTime“ platforma šiandien jau nėra naujiena, tačiau naujiems vartotojams neretai kyla klausimų, kaip pradėti naudotis „FaceTime“, ar kaip išnaudoti šios platformos galimybes.

„FaceTime“ aktyvavimas

Šios platformos aktyvavimas yra panašus į „iMessage“: ji aktyvuojama tada, kai įvyksta SIM kortelės aktyvavimas, tačiau tuomet, jei tai neįvyksta automatiškai, reikės atlikti keletą veiksmų: jums reikės patvirtinti šios platformos aktyvavimą, suvesti savo elektroninio pašto adresą ir telefono numerį.

Audio ir video funkcija

„FaceTime“ vartotojai turi galimybę rinktis vaizdo skambučius (taip pat ir grupinių pokalbių funkciją) arba vien tik įprastą skambinimo funkciją (vis dėlto, svarbu pabrėžti, kad „FaceTime“ garso kokybė yra kur kas geresnė nei įprasto telefoninio skambučio). Audio funkcija yra prieinama visiems „Apple” įrenginiams, o video funkcija – „iPhone“,„iPod touch”, „iPad“ ir „Mac”.

Įrangos suderinamumas

„FaceTime“ funkcija yra prieinama visuose „Apple“ produktuose („iPhone“, „iPod touch, „iPad“,„HomePod“ ir „Mac“). Naudodamiesi „HomePod“ ir „Apple Watch“ galite atlikti audio skambučius, tačiau šie įrenginiai nepalaiko vaizdo skambučių funkcijos. Vartotojai neretai teiraujasi, ar „FaceTime“ funkcija yra prieinama ir „Android“ programinę įrangą palaikančiuose įrenginiuose, tačiau „FaceTime“ platforma yra pritaikyta išimtinai tik „Apple“ įrenginiams.

Kaip atlikti vaizdo skambutį?

Tą padaryti yra labai paprasta. Jums tereikia įrenginyje atidaryti „FaceTime“ programėlę, pasirinkti „+“ ženkliuką, išsirinkti norimą kontaktą ir paspausti „Video“. Džiugina tai, kad video funkcija yra aktyvuojama akimirksniu – tuo negali pasigirti didžioji dalis skambučių programėlių. Asmuo, atsakantis į jūsų skambutį, taip pat suaktyvins vaizdo funkciją, taigi, bendravimas nuotoliniu būdu taps gyvesnis.  Jei pastebite, kad kontaktų paieška trunka pernelyg ilgą laiką, tokiu atveju tam tikrus kontaktus galite įtraukti į mėgstamiausius – tai padės greičiau pradėti pokalbį.

Kaip atlikti audio skambutį?

„FaceTime Audio“ funkcija yra naudojama tada, kuomet norima atlikti audio skambutį. Nors tai labai primena įprastą telefoninį skambutį, tačiau „FaceTime Audio“ džiugina ir tam tikrais privalumais. Vienas jų – tai operatoriaus netaikomi mokesčiai, nes atliekant tokį skambutį gali būti naudojamas „Wi-fi“ ryšys. Taip pat tenka pastebėti, kad tokio skambučio garso kokybė yra kur kas geresnė, taigi, pokalbis gali būti dar sklandesnis. Pradėti pokalbį yra labai paprasta: tereikia atsidaryti „FaceTime“ programėlę, pasirinkti „+“ ženkliuką, iš kontaktų sąrašo išsirinkti asmenį, kuriam norite paskambinti, ir paspausti „Audio“.

„FaceTime“ ir interneto ryšys

Ši programėlė veikia sklandžiausiai, kuomet yra pasirenkamas „Wi-fi“ ryšys (jei naudojamas mobilusis internetas, gali būti tam tikrų trikdžių). Jei jūsų interneto ryšys nėra pakankamai greitas, ekrane rodomas vaizdas gali būti kur kas prastesnės kokybės  ar iškreiptas (jei interneto ryšys bus pernelyg lėtas, vaizdo įrašo transliacija gali būti nutraukta).

Grupiniai skambučiai

Tai – dar viena patogi „FaceTime“ programėlės funkcija, kuri praverčia tuomet, kai į pokalbį norima įtraukti daugiau žmonių.  Į vykstantį pokalbį pridėti daugiau asmenų galite bet kuriuo metu – jie gaus pranešimą apie jūsų užklausą, ir galės prisijungti į pokalbį.  Į grupinį pokalbį gali prisijungti „iPhone“, „iPad“, „Mac“, „Apple Watch“ ir „HomePod” vartotojai, tačiau „Apple Watch“ ir „HomePod” savininkai galės dalyvauti tik audio pokalbiuose.
Taip pat džiugina ir tai, kad  „FaceTime“ programėlė suteikia galimybę naudoti specialius efektus (pavyzdžiui, „Memoji“ ar „Animoji“), taip pat galima nusiųsti realiuoju laiku padarytą nuotrauką, blokuoti nepageidaujamus skambučius, ir t.t.