nauji iphone 13 telefonai

Naujojo telefono „iPhone 13“ apžvalga

Puikus išmanusis telefonas, kuris geriau būtų pavadintas „12S“, nei iPhone 13.

iPhone 13 telefono apzvalga

Rugsėjo 21 dieną didžiausi užsienio leidiniai paskelbė „iPhone 13“ linijos išmaniųjų telefonų apžvalgas, pristatytas mėnesio viduryje. Esminius dalykus pasirinkome iš tarptautinių šaltinių, tokių kaip „TechRadar“, „Repairbase blog“.

„iPhone 13“ ir „13 mini“

Išmanieji telefonai turi keletą pastebimų skirtumų nuo savo pirmtakų. Įrenginys su galinėmis kameromis tapo storesnis, o patys jame esantys moduliai dabar yra įstrižai – to reikėjo, kad tilptų naujas plataus kampo jutiklis. Pačių išmaniųjų telefonų storis taip pat šiek tiek padidėjo, o „Face ID“ ir priekinės kameros iškirptė horizontaliai sumažėjo 20%.
Visi apžvalgininkai sutiko, kad pereinant nuo praėjusių metų modelių šie pakeitimai beveik neturi įtakos visai išmaniųjų telefonų naudojimo patirčiai. Nėra ypatingo dizaino naujumo jausmo, nes pokyčiai yra nedideli.

iphone 13 pro atsiliepimai

Abu išmanieji telefonai turi 60 Hz OLED ekranus, kurie yra 28% ryškesni nei anksčiau. Ryškumo skirtumą tikrai galima pastebėti, pavyzdžiui, saulėtą dieną, tačiau nė vienas iš apžvalgininkų to nepavadino reikšmingu.
„iPhone 13“ ir „13 mini“ maitina naujos kartos „A15 Bionic“ procesorius. Lustas yra greitas, kaip tikėjosi apžvalgininkai, ir nė vienas iš jų neturėjo jokių problemų dėl našumo. Ekspertai taip pat palygino įprasto „iPhone 13“ greitį su „Pro“ modeliais, kurių procesoriai turi vieną papildomą vaizdo branduolį, tačiau nepastebėjo jokio skirtumo tarp įrenginių.
Žurnalistams patiko nauja rožinė „iPhone 13“ ir „13 mini“ spalva, o kai kurie netgi pavadino ją geriausia iš visų linijos spalvų.
Pasak ekspertų, pagrindiniai pokyčiai, palyginti su „iPhone 12“, yra baterijos veikimo laikas ir geresnė fotografavimo kokybė. Būtent į juos „Apple“ sutelkė dėmesį į pagrindinius „iPhone 13“ modelius.
Visose apžvalgose išmaniųjų telefonų baterijų veikimo laikas buvo teigiamas. Palyginti su ankstesniais modeliais, „iPhone 13 mini“ akumuliatoriaus talpa padidėjo 9%, o „iPhone 13“ – 15,1%. Dėl šios priežasties, atsižvelgiant į specifikacijas, išmanieji telefonai pradėjo veikti atitinkamai pusantros ir dvi su puse valandos. Praktiškai taip atsitinka – prietaisai gali dirbti nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, net ir intensyviai naudojant.
Dauguma apžvalgininkų gyrė padidėjusį „iPhone 13 mini“ baterijos veikimo laiką, nes vienas iš pagrindinių „12 mini“ trūkumų yra mažas baterijos veikimo laikas. Naujasis modelis ištaisė šį trūkumą, išlaikydamas miniatiūrinį dizainą.

Visi keturi nauji „Apple“ išmanieji telefonai nuo 2021 m. palaiko nuotraukų stilių ir kino efektą. Pirmoji funkcija leidžia individualiai pritaikyti kiekvieną kadrą, pritaikant parametrų rinkinius scenoms ir objektams. Vartotojams siūlomi penki stiliai, kurie skiriasi kontrasto ir spalvų temperatūros lygiu.

„Kino efektas“ formuoja lauko gylį vaizdo įrašymo metu ir yra portreto režimo analogas vaizdo įrašams fotografuoti. Jis fiksuoja pagrindinį objektą ir sulieja likusią scenos dalį, kaip ir naudojant didelę diafragmos objektyvą. Fotografavimo metu vartotojas gali rankiniu būdu pakeisti fokusavimą, tačiau tai galima padaryti redaguojant.
Keli apžvalgininkai buvo nepatenkinti tuo, kad išmanieji telefonai nepagerino priekinės kameros. Abiejuose įrenginiuose yra tas pats 12 megapikselių modulis, kaip ir ankstesniuose modeliuose.
Kiti trūkumai yra tai, kad nėra 120 Hz atnaujinimo dažnio ekrano ir korpuso gale esančios keraminės apsaugos.

„iPhone 13 Pro“ ir „13 Pro Max“

Skirtingai nuo įprastų modelių, „Pro“ versijose yra trys pagrindiniai patobulinimai: baterijos veikimo laikas, nuotraukų galimybės ir ekranai su padidintu atnaujinimo dažniu.
Palyginti su praėjusių metų modeliais, „iPhone 13 Pro“ akumuliatoriaus talpa padidėjo 11%, o „13 Pro Max“ – 18,5%. Kaip tikina „Apple“, dėl to įrenginių veikimo laikas padidėjo atitinkamai 1,5 ir 2,5 valandos, tai patvirtino visi apžvalgininkai.

Išoriškai naujieji „iPhone 13 Pro“ ir „Pro Max“ praktiškai nesiskiria nuo savo pirmtakų. Ryškiausias skirtumas yra sumažinti „kirpčiukai“, kurie vis dėlto turėjo mažai įtakos. „Apple“ nenaudojo papildomos vietos rėmelio šonuose. Keletas apžvalgininkų išreiškė viltį, kad kūrėjai pasinaudos šiomis vietomis kituose „iOS 15“ atnaujinimuose, pavyzdžiui, pridėdami ten likusią akumuliatoriaus energijos dalį.
Išmanieji telefonai tapo šiek tiek sunkesni ir storesni, o pastarasis taip pat taikomas blokui su kameromis – jis yra daug didesnis. Dėl to dėklai iš 12 Pro ir 12 Pro Max netinka naujiems modeliams.
„A15 Bionic“ lustas su penkiais vaizdo branduoliais yra atsakingas už įrenginių veikimą, palyginti su keturiais įprastu „iPhone 13.“. Tačiau tai kol kas nesuteikia jokių ypatingų pranašumų.

„iPhone 13 Pro“ ir „Pro Max“ turi „Super Retina XDR LTPO“ ekranus su „ProMotion“ palaikymu, kurie anksčiau buvo prieinami tik „iPad Pro“. Dėl to išmaniųjų telefonų ekranų atnaujinimo dažnis svyruoja nuo 10 iki 120 Hz, priklausomai nuo veikiančio turinio. Tai leidžia vartotojams matyti tolygesnį vaizdą, kai to reikia, tačiau taupo akumuliatoriaus energiją, jei ekranas yra statiškas, pvz., Tekstas.
„ProMotion“ užtikrina didesnį sklandumą beveik visose srityse – nuo slinkties svetainėse ir meniu iki animacijos „iOS“ ir programose. Funkcija veikia tinkamai – apžvalgininkai negalėjo pastebėti jokių defektų, įskaitant atliekant staigius judesius.
Kaip ir tikėtasi, apžvalgininkams patiko padidėjęs ekrano atnaujinimo dažnis, tačiau keli iš jų pažymėjo, kad nėra „wow efekto“, nes ši technologija buvo pristatyta „Android“ išmaniuosiuose telefonuose keletą metų.

Flagmanų „iPhone“ fotoaparatai 2021 m. yra visiškai identiški, todėl vartotojai neturi pirkti brangesnio modelio, kad galėtų pasinaudoti visomis galimybėmis.

iPhone 13 foto kamera

Naujuose išmaniuosiuose telefonuose „Apple“ patobulino visas galines kameras. Plačiakampis ir itin plačiakampis gavo didesnę diafragmą, o pirmasis taip pat turėjo didesnį jutiklį, kurio pikselių dydis yra 1,9 mikrono-tai rekordinis įmonės išmaniųjų telefonų skaičius. Be to, „Apple“ įrengė išmaniuosius telefonus su nauja teleobjektyvo kamera su 3x optiniu priartinimu ir padidintu židinio nuotoliu, kad nuotraukos būtų geresnės.
Patobulinimai lėmė bendrą vaizdo detalumo padidėjimą, kuris geriausiai matomas fotografuojant esant silpnam apšvietimui. Vakare ir naktį padarytose nuotraukose spalvų atkūrimas yra žymiai geresnis nei ankstesnės kartos išmaniuosiuose telefonuose. Ir matomas triukšmas nuotraukose tapo pastebimai mažesnis – tai geriausiai matyti, jei išsamiai išnagrinėsite nuotraukas dideliame ekrane.

Naudoti telefonai