termo pasta

Kaip pakeisti kompiuterio termopastą?

Čia rasite visą reikalingą informaciją apie termo pastą: kam ji skirta ir kaip ją pakeisti, kad jūsų procesorius būtų tinkamai aušinamas.

Jei esate kompiuterių entuziastas tikrai esate girdėję apie kompiuterio termo pastą (thermal paste). Termo pasta dar kitaip yra vadinama termo tepalas, šilumos pasta, kompiuterio procesoriaus pasta, termo gelis, šiluminės sąsajos pasta ir kitais pavadinimais, nors visgi populiariausias ir labiausiai atpažystamas terminas yra tiesiog termopasta.

Ne tiek svarbu kaip ją vadinti, o daug svarbiau yra teisingas termopastos naudojimas, užtikrinant tinkamą kompiuterio procesoriaus veikimą.

Dėl to yra svarbu žinoti kaip teisingai pakeisti termo pastą jūsų kompiuteryje, tai ir pabandysime išsiaiškinti žemiau.

Kaip pakeisti kompiuterio termopastą

Kada reikalinga termo pastą?

Termopasta yra reikalinga atvejais kai yra kopmiuteryje instaliuojama aušinimo sistema. Pavyzdžiui surinkinėjant kompiuterį yra integruojamas CPU aušintuvas “CPU cooler”. Instaliuojant grafikos plokštę “GPU“, termopasta jau būną integruota į detalę, bet galima ją pakeisti į kitokią aušinimo sistemą, kaip tarkime nestandartinis skysčių aušinimas “liquid cooling”.

Terminai kuriuos verta žinoti

CPU – tai kompiuterio informacijos apdorojimo centras. Jis vykdo visas operacines instrukcijas ir siunčia instrukcijas kitai kompiuterio įrangai. Jei kompiuteris yra kūnas, tai centrinis procesorius yra smegenys ir jos yra labai svarbios bet kurio kompiuterio veikimo procesui. Šiuolaikiniai procesoriai atlieka didelę operacijų apimtį per sekundę, ir tai generuoja šilumą, dėl to norint, kad procesorius veiktų didžiausiu efektyvumu, jį reikia tinkamai aušinti, paprastai naudojant būtent šiam tikslui skirtą aušinimo sprendimą.

kada reikalinga termo pasta

CPU aušintuvas – tai įrenginys, palaikantis jūsų procesoriaus veikimą esant optimaliai temperatūrai. Procesoriaus aušintuvai paprastai naudoja orą ar skystį, kad perkeltų šilumą, kurią sukelia procesoriaus veikimas.

Termo pasta – tai sidabriškai pilka medžiaga, kurią tepate ant procesoriaus prieš įdiegdami aušinimo tirpalą. Tai leidžia efektyviai perduoti šilumą iš procesoriaus IHS į pagrindinės plokštės ar procesoriaus aušintuvo vandens bloką, skirtą tai šilumai išsklaidyti.

Kaip pakeisti termopastą?

Kiekvieno gamintojo termopasta yra kiek skirtinga, dėl to būtinai perskaitykite diegimo instrukciją kurią prideda gamintojas.

Užtepkite pastą ant CPU IHS centro. (Jei ant aušintuvo jau iš anksto uždėjote terminę pastą, galite praleisti šį veiksmą.) Ant integruoto šilumos skirstytuvo centro reikia tepti tik nedidelį kiekį – maždaug žirnio dydžio.

Kaip dažnai reikia keisti termo pastą

Įdiekite procesoriaus aušintuvą. Norėdami uždėti aušintuvo pagrindo plokštę ar vandens bloką ant procesoriaus, naudokite lengvą, iš viršaus nukreiptą slėgį, ir laikykite tą slėgį pritvirtindami aušintuvą prie tvirtinimo mechanizmo. Norėsite, kad aušintuvas neslystų ir tolygiai paskirstytų terminę pastą, naudokite pakankamai jėgos, tačiau nespauskite pakankamai stipriai, kad nulenktumėte pagrindinę plokštę ar sugadintumėte procesorių. Pritvirtindami prie pagrindinės plokštės įstrižainėje laikykite aušintuvą vietoje, pritvirtindami varžtus (darant prielaidą, kad naudojate varžtų mechanizmą) taip, tarsi jais pieštumėte „X“. Iki galo priveržkite varžtus, kol neprisegsite visų keturių, po to kelis kartus pasukite prieš pereidami prie kito, kad būtų užtikrintas tolygus slėgis.

Kaip dažnai reikia keisti termo pastą?

Dažniausiai užtenka ją pakeisti kas kelis metus. Bet jeigu atliekate remontą ar kitus darbus ir atsukate aušintuvą, termo pastą būtina pakeisti kaskart. Kompiuterių remontas dažnam yra įdomus užsiėmimas, bet iškilus problemoms tampa galvos skausmu, tokiu atveju ieškokite vietinio kopmiuterių remonto specialisto.