Ką daryti, jei telefono ekranas raibuliuoja ir mirga?

Ką daryti, jei telefono ekranas raibuliuoja ir mirga?

Kodėl mirksi telefono ekranas?

Labai dažnai išmaniųjų telefonų savininkai susiduria su mirksinčiu ekranu. Kad neneštumėte įtaiso į aptarnavimo centrą, turite išsiaiškinti galimas problemos priežastis. Taip pat būdų, kaip juos pašalinti namuose.

Kas yra mirgėjimas

Mirksinčio įrenginio ekrano išvaizda turėtų įspėti savininką. Tokio prietaiso naudojimas yra ne tik nemalonus, bet ir pavojingas sveikatai. Ekrano mirgėjimas sukelia greitą akių nuovargį: akies obuolyje plyšta kapiliarai, pablogėja tinklainė. Ekrano mirgėjimo ar bangavimo priežastys gali būti kelios. Gedimas gali būti programinės arba techninės įrangos tipo. Vaizdo įrašo turinio „šuoliai“ ir kiti vizualiai trikdantys vaizdo nukrypimai dažnai atsiranda dėl mechaninių mobiliojo įrenginio pažeidimų.

Gana dažnai toks nepatogumas kyla dėl drėgmės patekimo į įrenginio vidų. Dauguma nestabilaus ekrano veikimo atvejų priklauso nuo šio veiksnio. Šią problemą galima išspręsti tik pakeitus visą telefono ekraną. Tokiam remontui bus reikalingi klijai telefono ekranui pritvirtinti ir keletas kitų specialių įrankių.

Kodėl mirksi telefono ekranas

Tačiau jei pastebėsite tokį gedimą, nenusiminkite. Dažnai ekranas pradeda mirksėti dėl programinės įrangos gedimo. Tokį defektą ištaisyti daug lengviau nei aparatinės įrangos gedimą.

Nuolat mirksėdami, gali atsirasti integrinio grandyno priežasčių, lūžimų ar mikroįtrūkimų, kuriuos sukelia įrenginio kritimas. Jei prietaisas nukris, yra tikimybė, kad bus pažeista ekraną valdanti mikroschema. Sunku tai padaryti savarankiškai, nes turėsite pakeisti visą lentą. Be atitinkamų žinių tai neveiks. Todėl geriau nunešti įrenginį į aptarnavimo centrą.

Be to, atsisiuntus kenkėjišką programą gali atsirasti mirksėjimas ir bangavimas. Todėl turėtumėte įsitikinti, kad įrenginys „nepagavo“ viruso, atsisiųsdami aukštos kokybės antivirusinę programą. Kartais blyksniais gali išprovokuoti ir patį šeimininką. Šiuo atveju problema kyla dėl neraštingo įsikišimo į mobiliojo įrenginio vidų.

Problemos, susijusios su vaizdo valdiklio veikimu, sprendimas

Grafikos greitintuvas yra atsakingas už vaizdo rodymą išmaniojo telefono ekrane. Jis rodo vaizdą ekrane taškų pavidalu plokštumoje, susideda iš atminties, matricos ir dirželio. Lustas yra svarbiausias išmaniojo telefono komponentas. Grafikos ir, visų pirma, intensyviausių programų bei vaizdo turinio našumas priklauso nuo jo techninių galimybių. Jei net vienas iš jo vidinių elementų sugenda, dielektrinėje plokštėje iškyla problemų. Ekrane pasirodo ši informacija:

  • raibuliavimas;
  • mirksi;
  • švytėjimas ir skirtingo pločio juostelės.

Mažai tikėtina, kad be specialių įgūdžių bus galima savarankiškai pakeisti grafikos posistemį. Todėl tokiu atveju telefoną patartina nunešti į aptarnavimo centrą.

Akumuliatoriaus problemos

Dažniausiai nepatyręs vartotojas, kai mirga ekranas, ima manyti, kad problema kyla dėl programėlės sistemos pažeidimo, atsisako paprasčiausių versijų. Tokiu atveju ekrano mirksėjimą gali sukelti banali priežastis: silpna baterija. Taip yra dėl jo susidėvėjimo, kai energijos šaltinis naudojamas kelerius metus be pakeitimo.

Praktiškai išbandyti šią versiją lengva. Norėdami tai padaryti, turite prijungti įkroviklį prie mobiliojo įrenginio ir pažvelgti į ekraną. Jei ekranas nustoja mirksėti, problema iš tikrųjų yra akumuliatoriaus energijos trūkumas. Norėdami išspręsti problemą, turite įdėti kitą maitinimo šaltinį ir atlikti panašų testą. Jei antroji baterija nemirga, ją reikia pakeisti.

Šiuo atveju reikia atsižvelgti į tai, kad baterija turi būti originali ir atitikti reikiamą įtampą. Siekiant sutaupyti, nerekomenduojama naudoti pigių Vidurinės Karalystės analogų, nes jie dažnai neatitinka deklaruojamų savybių, įkaista ir greitai sugenda.

Šiuo atveju reikia atkreipti dėmesį į medžiagų ir surinkimo kokybę. Jei naudojamas pigus plastikas, o pats prietaisas palietus atrodo trapus, atsitrenkia ar girgžda, geriau jo atsisakyti. Perkant pigų kinišką akumuliatorių, baterija suges per porą savaičių nuo įsigijimo. Žemesnės arba aukštesnės įtampos akumuliatorius gali sugadinti visą įrenginį.

Kai kuriuose įrenginiuose gali kilti sunkumų, nes prietaisų galinis dangtelis gali būti nenuimamas. Todėl, norėdami išimti bateriją, turėsite išardyti įrenginį. Jūs neturėtumėte bandyti patys taisyti tokių įrenginių, kurių gamintojai padarė šiuos įrenginius atsparius vandeniui. Jei išmaniojo telefono baterija neišimama, trikčių šalinimo darbus turite patikėti meistrui. Jei neteisingai pakeisite integruotą bateriją, galite sugadinti savo mobilųjį įrenginį.

Telefonas mirksi kraunant

Kai kuriais atvejais telefono ekranas mirksi, jei jį kraunant naudojamas neoriginalus išorinis įkroviklis. Ypač dažnai tai pastebima nebrangiuose Vidurinės Karalystės gamintojų modeliuose, kai nustatomas žemo apšvietimo režimas.

Jei prijungus įkrovimą aptinkamas artefaktas, turite pakeisti įrenginį į panašią įtampą. Įkrauti mobilųjį įrenginį galima neoriginaliu maitinimo šaltiniu, tačiau jis turi būti kokybiškas ir kuo labiau atitikti vietinio įkroviklio charakteristikas.

Ieškant ir perkant natūralaus įkrovimo analogą, rekomenduojama rasti įrenginį su veidrodžio specifikacijomis. Paprastai jie nurodomi ant pačių maitinimo šaltinių arba ant jų esančių lipdukų.

Jei pakeitus įkroviklį defektas vis tiek išlieka, įsigytą programėlę patartina tiesiog pakeisti į panašią. Ši problema nėra kritinė, o telefonas su tokiu artefaktu tarnaus ilgai.

Programinės įrangos gedimas

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų vartotojų net nenutuokia, kad ekranas gali mirgėti dėl kai kurių programų nesuderinamumo. Šiuo atveju aparatinės įrangos konfliktas įvyksta, kai kelios programos vienu metu bando pasiekti tą patį sistemos išteklį.

Be to, mirksėjimas ir juostelių atsiradimas gali atsirasti dėl kenkėjiškos programinės įrangos buvimo sistemoje, šiukšlių programų, kurios užtikrina kontrolę, komplekse. Taip pat programinės įrangos klaidos, dėl kurių šiuolaikinė programėlė sugenda.

Tokiu atveju savininkas gali savarankiškai išvalyti savo mobilųjį įrenginį, atkurti programinės įrangos duomenis į gamyklinius nustatymus, atsisiųsti antivirusinių paslaugų iš patikimos „Google Play“ internetinės rinkos. Tačiau jei visi atlikti veiksmai neduoda norimo rezultato, telefoną reikia mirksėti.

Jei ši procedūra atliekama neteisingai, išmanusis telefonas gali visiškai užblokuoti prieigą prie bet kokių programų ir programų. Dėl to savininkas gaus nenaudingą geležies gabalą. Kad taip neatsitiktų, turite atidžiai išnagrinėti visas rekomendacijas dėl savaiminio įrenginio užsidegimo. Arba susisiekite su aptarnavimo centru.

Pažeistas kabelis

Nustatyti, kad telefonas mirga dėl lanksčios laidų sistemos pažeidimo, yra labai paprasta. Jei atidžiai apžiūrėsite ekraną, dėl lankstaus kontakto pažeidimo lanksti matrica arba raibulės, arba vaizdas iš dalies išnyks iš telefono ekrano. Taip yra dėl to, kad judančių elementų jungtis yra atsakinga už vaizdo signalo išvestį. Pažeistoje zonoje vaizdai bus transliuojami su pertraukomis. Norėdami įsitikinti, kad mirgėjimo problema yra kabelio gedimas, padės visiškai išardyti įrenginį ir patikrinti judančios mikroschemos kontaktus.

Dažniausiai tokie kabelių gedimai matomi net ne specialistui. Pagrindiniai vaizdiniai ženklai, pagal kuriuos galite nustatyti problemą:

  • srities, kurioje eina linijos šerdis, patamsėjimas;
  • kabelio lūžiai ir gūsiai;
  • pažeidimai nuolatinio dalių sujungimo vietose.

Norėdami ištaisyti situaciją, jums reikės: kanifolijos, alavo, lituoklio ir specialių įgūdžių.

Išvada

Nustatyti mirksinčio telefono ekrano priežastį nėra lengva užduotis. Dažnai gedimas atsiranda dėl didelių mechaninių pažeidimų ir programų gedimo. Taip pat gedimas įvyksta dėl netinkamo įkroviklio arba silpnos baterijos, dėl ko ekranas raibuliuoja. Teisinga išeitis šioje situacijoje būtų susisiekti su specialistu, kuris, naudodamas specialius prietaisus, atliks išsamią mobiliojo įrenginio diagnostiką ir diagnozuos pagrindinę mirksėjimo priežastį.

Žinoma, trikčių šalinimą galite atlikti patys namuose. Tačiau nepamirškite, kad be specialių įgūdžių toks telefonų remontas gali sukelti visišką telefono gedimą. Po jo gedimo ne vienas meistras imsis įrenginio remonto.

Vaizdo įrašas

Kaip mirgantis ekranas gali atrodyti realybėje ir vienas iš galimų problemos sprendimų: